Léčba zadní rýmy

V poslední době se objevuje poměrně velké množství případů tzv. zadní rýmy, proto jsme si pro Vás připravili pár rad v léčbě tohoto onemocnění. Komplikací zadní rýmy je především fakt, že se jedná o onemocnění postihující nosohltan a vedlejší nosní dutiny. Vzniklý zánět je způsoben viry, nachlazením, bakteriemi a obvykle se tato infekce přenáší kapénkově. Dalším problémem bývá otok a zduření sliznice Eustachovy trubice a zánět středního ucha. Následně pak dochází k tzv. ´´sestupné infekci´´, tedy k postupnému zánětu hrtanu, průdušnice až zánětu dolních cest dýchacích.

Osmotická léčba

Při léčbě rýmy je důležitý především dostatek tekutin (voda, čaj, šťávy), dále se doporučuje osmotická léčba ve formě inhalací solných roztoků, proplachů nosu (konvičkování) nebo ve formě sprejů s mořskou vodou či Vincentkou.

Bylinné extrakty

Léčbu je vhodné doplnit kombinací rostlinných extraktů ve formě tablet nebo kapek (Sinupret), které pomáhají rozpouštět hlen a tím uvolňovat nos.

Splasknutí opuchu

Pro splasknutí opuchlé sliznice lze použít dekongestiva (Olynth), u nich je ale třeba dbát na to, aby se užívaly pouze krátkodobě (7-10 dní).

Zvýšení imunity

Jako doplňkovou léčbu na podpoření obranyschopnosti organismu doporučujeme přípravky s hlívou ústřičnou, echinaceou, rakytníkem, probiotiky nebo Oscillococcinum.

© 2020 Všechna práva vyhrazena. Vytvořil IT tým lékárny.